Regionális találkozó a Dél-Dunántúl régió mintaüzemei számára

Névtelen
2024. november 28.
Vállalkozásfejlesztési ügynökségként feladataink közé tartozik, hogy párbeszédet kezdeményezzünk a hazai kkv szektorral és összegyűjtsük a jobbító javaslatokat, továbbá, hogy lehetőséget biztosítsunk az üzleti kapcsolatépítésre és hálózatépítésre. Ezzel a céllal rendezzük meg évente több alkalommal a Modern Mintaüzemek Regionális Találkozóját, ahol a programban mintaüzemként részt vevő vállalatok képviselői néhány rövid szakmai előadást követően kötetlen szakmai beszélgetés keretében oszthatják meg tapasztalataikat egymással, a program szakmai csapatával és a szakpolitika képviselőivel.


A Dél-Dunántúl régió mintaüzemei számára megrendezett regionális találkozón rekordszámú partner-mintavállalatunk képviselője vett részt. Szakpolitikai előadást tartott Hunyadi László, a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért felelős helyettes államtitkára, a Modern Mintaüzem Programot Fehérváry Tamás, az MGFÜ ügyvezető igazgatója mutatta be, a találkozó házigazdájaként pedig Bognár József, a Somapak ügyvezetője köszöntötte a résztvevőket. 

A keddi esemény végén az elméleti ismereteket ismét gyakorlati megközelítéssel egészítettük ki: a csomagolástechnikai gépek gyártására szakosodott Somapak Kft. üzembejárásán a résztvevők nemcsak a gyártási folyamatokba, hanem a vállalat fejlesztéseibe, know-how technológiáiba is betekintést nyerhettek. 



A Modern Mintaüzem Program célja egy komplex tudás-, szakértői és eszköztár létrehozása, amely hatékony vállalkozásfejlesztési gyakorlati ismereteket ad át a hazai kkv-szektor számára. A program megvalósításának középpontjában a tudásátadás áll. A regionális találkozók pedig arra adnak lehetőséget, hogy a mintaüzemek vezetői megoszthassák egymással tapasztalataikat, majd javaslatokat tehessenek a program továbbfejlesztésére.

A program a GINOP PLUSZ-1.1.1-22-2022-00001, Célzott vállalkozásfejlesztési szolgáltatások biztosítása mikro- , kis- és középvállalkozások számára című kiemelt projekt keretében valósul meg a Széchenyi Terv Plusz program keretében, az Európai Unió támogatásával. A projekt összköltsége 8 Mrd forint, tervezett befejezési dátuma: 2027. december 31.
 
Az oldal sütiket használ működéséhez. Az oldal használatával hozzájárul, hogy az sütiket tárolhat számítógépén.