Rólunk
Rólunk
 

A Nemzetközi kapcsolatokat részleg célja gazdaságfejlesztési interregionális együttműködések kialakítása Európa meghatározó nemzeti és regionális hatóságaival, felsőoktatási intézményeivel és kis- és közepes vállalkozásaival annak érdekében, hogy a külföldi jó gyakorlatok hazai átvételével hozzájáruljunk a magyar gazdasági és jogi környezet fejlesztéséhez, a hazai szereplők piaci sikerességéhez, fenntartható gazdálkodásához és nemzetközi piaci eredményességéhez.


Ennek keretében szervezetünk konferenciák, szakmai workshopok, tanulmányutak és képzési programok segítségével nyújt szakmai támogatást a hazai kis- és közepes vállalkozások számára. Célunk hosszú távú partnerkapcsolatok kialakítása a kutatás-fejlesztés, (társadalmi) vállalkozásfejlesztés, pénzügyi piacok és logisztika meghatározó szereplőivel.

Hírek

Nemzetközi kapcsolatok
Transznacionális fellépés a hátrányos helyzetű vállalkozókért
2024. december 3.
A hátrányos helyzetű vállalkozók támogatását tűzte ki célul a „Transznacionális fellépés a készségek és kompetenciák fejlesztésére a vállalkozói szellem és a társadalmi innováció érdekében” (TASK4ISI) című projekt. A 2024 májusában indult kezdeményezésben 11 nemzetközi partner működik együtt, köztük a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség (MGFÜ), amely a Nemzetgazdasági Minisztérium tulajdonosi joggyakorlása alatt áll, és az Impact Hub Budapest.
Nemzetközi kapcsolatok
Nagy Márton: Szabados Richárd felel a magyar kkv-k megerősítéséért
2024. szeptember 11.
Dr. Sulyok Tamás köztársasági elnök Orbán Viktor miniszterelnök javaslatára szeptember 15-i hatállyal államtitkárrá nevezte ki Szabados Richárdot, aki a nemzetgazdasági miniszter irányításával a hazai kis és középvállalkozások (kkv) fejlesztése mellett a technológiáért fog felelni.
Nemzetközi kapcsolatok
DanubeChance2.0 és Finance4SocialChange nemzetközi projektek zárókonferenciája
2021. november 29.
November 23 és 25 között Budapesten tartották meg a DanubeChance2.0 és Finance4SocialChange nemzetközi projektek hibrid zárókonferenciáját, ahol a magyarországi, ausztriai, németországi, szlovákiai, szerbiai és szlovéniai projektpartnerek beszélgetéseinek középpontjában a nehézséggel küzdő, illetve újrakezdő vállalkozók ügye volt.
Nemzetközi kapcsolatok
Elérhető a Régiók feltérképezése c. tanulmány
2021. augusztus 26.
Az Interreg V-A Szlovákia-Magyarország Együttműködési Program keretében a két érintett ország először feltérképezte a határokon átnyúló régiókat és összegyűjtötte az ágazatspecifikus megfigyeléseiket a vállalatok legfőbb akadályait illetően. A körforgásos gazdaság és az ökoinnováció területén folytatott kutatások és felmérések nyomán a partnerek elkészítették a Régiók feltérképezése című tanulmányt, amely az alábbi linken érhető el.
Nemzetközi kapcsolatok
Mentorprogram a vállalkozások támogatására - második esély a vállalkozói szférában
2021. május 19.
A DanubeChance 2.0. fő célja a tanulás lehetőségének elősegítése a politikai döntéshozók és a kormányzati szervek, kutatóintézetek és egyetemek, valamint a pénzügyi nehézségekkel küzdő vállalkozások, illetve az üzleti vállalkozásokat támogató szervek és a nyilvánosság között. A projekt célja olyan irányelvek kidolgozása, amelyek lehetővé teszik, hogy a korábban nehéz helyzetbe jutott, a Duna régióban tevékenykedő vállalkozók újrakezdhessenek.
Nemzetközi kapcsolatok
Finance 4 Social Change - közönségdíjasok
2020. december 2.
A Finance 4 Social Change projekt keretében szervezett AIRCompetition nemzetközi társadalmi vállalkozás verseny első döntőjében két magyar vállalkozás vihette haza a közönségdíjat.
Aktuális projektjeink
szervezetfejlesztés
  • Képzés
  • Pályázati partnerség
  • Tanácsadás
  • Tudománykommunikáció
  • K+F tevékenység
 
Lépjen velünk kapcsolatba
 
 
Az oldal sütiket használ működéséhez. Az oldal használatával hozzájárul, hogy az sütiket tárolhat számítógépén.